Nové Móda Dominika S. 12.08.2019

Ako sa obliecť pre svoju konfekčnú veľkosť?

Dominika S.12.08.2019

Známe blogerky a ich rady na každý typ postavy

<< späť na vybrané blogy

Nie každá z nás má dokonalú postavu. Popravde, máloktorá. Či už nosíte konfekčnú veľkosť XS, M alebo XL, problémy ako širšie boky, malé prsia či veľké brucho sa Vás možno týkajú. 
Možno si poviete, že veľkosť toho veľa o postave nepovie. Veď aj žena vo veľkosti XL môže byť krásne symetrická a žena s veľkosťou M mať široké boky. Ale! Veľkosť oblečenia má predsa len zopár spoločných ukazovateľov a dnes si o nich niečo povieme. A preto pár tipov, ako vie oblečenie rýchlo a jednoducho pomôcť! 
 
Veľkosť XS/S 
 
@sissque má krásnu a symetrickú postavu, no je nízka a útla. Čo je pri Silviu striktné pre a proti? 
 
"Ženy s nízkou útlou postavou si chcú vačšinou pridať pár centimetrov, dá sa to istými trikmi v obliekaní, ale i účesom a musia byť opatrné pri voľbe doplnku.
Nízke ženy by mali voliť skor jednofarebné outfity, vyhýbať sa horizontálnym pásikom. Topy sú vhodné predovšetkým s výstrihom do V. Pre tieto ženy sú veľmi vhodné nohavice, šortky a sukne s vysokým pásom. Vyhýbať by sa mali 3/4 dĺžkam ale i dlhým či midi šatám a sukniam. Krásne vyniknú jeansy či nohavice úzkeho strihu, ktoré majú dĺžku po členky. Veľmi vhodné su pre nich mini šaty, módne krátke overaly, či krátke šaty v štýle saka."
 
 
" Určite by vo svojej výbave mali mať sandále a lodičky s vysokými podpädkami a vyhýbať sa kotníkom ktoré končia okolo členku. Z účesov by mali voliť vyčesané chvosty, vysoké drdoly či kratší strih. Ešte čo sa týka doplnkov, nikdy nie veľké kabelky, čím menšie, tým lepšie."
 
 
 
 
Veľkosť S/M
 
Maďarská influencerka @vikihalmosii je nositeľkou nádhernej postavy v typickej konfekčnej veľkosti 36/38. Čo o svojej veľkosti a oblečení hovorí Viki? 
 
" Ak ťa ale netrápia kilá navyše a nepotrebuješ zakrývať či pridávať na niektorej časti tela, poď experimentovať! Oversized kúsky, celý outfit v jednej farbe či pánsky štýl. Nos vzory, pruhy a výrazné farby." 
 
 
"Úzky pás a výrazné boky už nepotrebujú pridávať na ženskosti. Práve preto uprednostňujem voľné strihy, maskáčové vzory, midi šaty a dlhé, plisové sukne. Milujem svoju postavu a napriek tomu, že nie je dokonalá, každý deň sa hrám s módou. "
 
 
Veľkosť L/XL
 
Drew je nielen blogerka, ale aj plus-size modelka, ktorá svoje krivky premení v tých správnych outfitoch na prednosti. Drew má postavu hrušky, ktorá je častá pri veľkosti L či XL. 
 
Na mojej postave najviac vynikne ak je vrch obtiahnutý a sukňa voľná. Vtedy je dominantnou úzka vrchná časť tela a úzky driek. Dávam si pozor na to, aby šaty neboli strihané tesne pod prsiami – tento strih na mne vytvára tehotenský efekt. A tiež aby neboli strihané až príliž na bokoch – čo ich ešte viac zväčšuje."
 
 
"Ja dokonca rada nosím strihy typu vreco – voľné padavé, do ktorých iba dám opasok, vytvorím si tak pás a mám neskutočne pohodlné šaty."
 
 
A tip od Butikovo? Nech nosíte akúkoľvek veľkosť, základ je pohodlne! Noste oblečenie, v ktorom vydržíte celý deň, je Vám príjemné a cítite sa v ňom žensky a  sebavedomo.