Nové Butikovo Dominika S. 14.10.2019

Ako si vybrať zimnú bundu?

Dominika S.14.10.2019

Rýchly prehľad, ktorý Vám pomôže správne si vybrať.

<< späť na vybrané blogy

 
Táto otázka sa vo Vašich emailoch a telefonátoch opakuje denne. Ktorá je najteplejšia? Ktorú pre nízku postavu a ktorá zakryje plnšie tvary? Ktorá je kvalitná a vydrží mi roky? Tak teda, poďme na to! Rýchly prehľad, ktorý Vám pomôže správne si vybrať. 
 
1. Pre šatníkových minimalistov
 
Parky s odnímateľnými podšívkami sú "must-have" pre šatníkových minimalistov! Ak toho nepotrebujete veľa a stačí jedna na jar, jeseň aj zimu, hľadajte model s odnímateľnou podšívkou. Teplá plyšová podšívka bude skvelá na zimu, v jari a v lete ale môže ísť von a rovnako dobre bude vyzerať parka aj bez kožušiny. Jednoduchý basic kúsok na prechodné obdobie a huňatý a teplý na zimu. Jedna bunda na 3 ročné obdobia? A prečo nie? 
 
Parka so zatepleným vnútrom mustard   Čierna parka s odnímateľnou podšívkou od LHD   Modrá bunda so sivou odnímateľnou podšívkou
 
 
2. Kvalita na niekoľko rokov
 
Kvalitné šitie, prepracované detaily a materiál, ktorý vydrží. Za kvalitný kúsok sa oplatí priplatiť si 20 či 30 € viac. Dnes minuté peniaze pre Vás môžu byť na ďalšie roky ušetrené. Hľadajte model v klasických farbách, ktorý Vás tak skoro neomrzí a bude sa hodiť k väčšine vášho šatníka. 
 
Sivá zimná parka s grafitovým plyšom      Ružová zimná parka so zatepleným vnútrom      Khaki zimná parka s bielym plyšom
 
 
 
3. Kompromis v cene aj kvalite
 
Pekná, štýlová, kvalitná ,ale za dobré peniaze. Kompromis, ktorý hľadáme všetci a nielen v oblečení. Jedna dobrá rada - čo si ale nezaslúži kompromis je určite zips! S dobrým zipsom Vám aj lacnejšia bunda vydrží dlho. Pevný, kovový, ktorý hladko chodí a nemusíte ho zapínať nasilu. Ak sa budete o bundu dobre starať a šetrne prať, aj kúsok za pár desiatok eur dlho vydrží. 
 
Khaki parka s plyšovým vnútrom   Ružová zimná bunda s kožušinou   Čierna bunda so žltým lemom
 
 
4. "Umelú" alebo "prírodnú"? 
 
Prírodné materiály sú trendom a skvelou voľbou aj v oblečení. Je to tak aj pri zimných bundách? 
Bavlnená parka bude skvelá do aktuálneho počasia. Teplá jeseň, hmlisté rána ale slnečné dni, občas mrholenie či jemný dážď. Už čoskoro ale prídu nízke teploty, ranné mrazy, dažde a sneženie. A práve to je čas na bundu z polyesteru. Hladký a mierne lesklý materiál, ktorý saje vodu len málo, má husto tkané vlákna a len tak ľahko ho neprefúkne. Rýchlo schne a má dlhú životnosť. Aj "umelý" materiál môže byť správna voľba na zimu. 
 
Žltá zimná bunda s kapucňou   Army parka s hnedou kožušinou     Sivá zimná prešívaná bunda s plyšom
 
 
 
5. Ktorá je najteplejšia? 
 
"Pracujem v lyžiarskom stredisku a potrebujem teplú bundu, ktorú by ste mi poradili?" Takú, ktorá je nepremokavá, vetru-odolná a ideálne aj s nejakou termovrstvou. Takú, ktorú nájdete v špecializovaných predajniach a rozhodne nie je lacná. Majme od vecí reálne nároky. Bavlnená parka za 50€ vás pred tuhými mrazmi žiaľ nezachráni. Nájdete u nás ale bundy, ktoré budú skvele slúžiť v bežnej zime, pokiaľ nežijete v extra chladných oblastiach, s teplým svetrom či mikinou úplne postačí. 
 
 
Modro/červená obojstranná zimná parka   Čierna parka s béžovou kožušinovou podšívkou   Zelená zimná bunda v predĺženom strihu
 
 
 
Veríme, že vám tento výber pomohol zorientovať sa - čo potrebujete a čo pre vás bude, naopak, zbytočnosťou kupovať. Pamätajte na to, že zimná bunda je na to, aby ste ju denno-denne nosili a kúsok, ktorý vám bude ležať v skrini, nepotrebujete. Preto svoju výberu venujte čas a ak máte viac otázok, viete, kam nám písať. 
 
Vaše Butikovo